פרוזה

כתמים (2020)

KETAMIM

…רצה הגורל – ומרצונו של הגורל לא תחמוק – והחליט להעמידנו במבחן ולעמת אותנו עם יצר הרע. ואנו – לא היססנו ובחרנו בה, במפלצת האכזרית. העדפנו להתעלם מכל הערכים, שינקנו לאורך כל ימי צמיחתנו, ולהתפתות למתיקותו המתעתעת של הכוח…

תמיר שליט הוא עיתונאי ויוצר נחשב, שאת טורו הפופולרי 'דברים שרואים מכאן', שמתפרסם כבר יותר מעשרים שנה במוסף השבועי, קוראים רבים מדי שבת. בניגוד לכתיבה הקולחת והשנונה שמאפיינת אותו, תוכן הטור האחרון שפירסם, תחת הכותרת 'כתמים', אינו ממוקד ומבטא הלך רוח קודר. אלא שגם אם הדברים שכתב מעורפלים עבור מרבית קוראיו, לכמה מחבריו הם בהירים לחלוטין, עד כדי שהכתוב מערער את חייהם. מה נרמז בתוכן הטור ולאן מוביל פרסומו, שהוא מושך גם את תשומת ליבה של ויקי – עיתונאית בתחילת דרכה ומקורבת לשליט – עד שהיא מחליטה לחקור בנושא ולצאת למסע גילויים מטלטל?

כתמים הוא רומן מתח שבמרכזו סיפור מעורר מחשבה.

לרכישת הספר :

לגמרי במקרה (2011)

לגמרי במקרה

לגמרי במקרה הוא רומן מתח שיצא בהוצאת הקיבוץ המאוחד, והוא הספר הראשון שכתבתי. אפשר לראות כאן את דף הספר באתר של ההוצאה.
זהו ספר שהתחיל כרעיון לספר מתח, ואחרי שהעלילה העיקרית כבר נשזרה בו, הפך לרומן שמספר עוד כמה דברים מעבר לאותו סיפור מתח מרכזי. לגמרי במקרה הוא סיפור שלקוח מההוויה הישראלית המוכרת, ועוסק בין השאר בחברות, בגעגוע לאהבה המיתולוגית הבלתי מושגת ובפנטזיה שאולי בכל זאת תתממש, בדרכים השונות בהם אנשים שונים מתמודדים עם גיל הארבעים, באופן שבו כל אחד מאיתנו תופס את הקרובים לו, עד שלפעמים יוצר לעצמו מציאות חלופית לזו האמיתית, ועוד.

אבל למה להכביר מילים. פשוט תקראו, ותתרשמו בעצמכם. ואה, כן – אשמח אם תשתפו אותי במחשבות שאחרי.

נכון להיום, לא תמצאו את לגמרי במקרה בחנויות, ניתן לפנות אלי ישירות ולרכוש עותק במחיר 20 ש"ח (בתוספת 14 ש"ח למשלוח במקרה הצורך).

___________________________________________

"לגמרי במקרה", אני והתקשורת

התגובות סגורות.

%d בלוגרים אהבו את זה: